Wycena usługi Dźwigowej
Ile kosztuje wynajem żurawia samojezdnego wraz z obsługą?
Może zacznę od tego za co właściwie ja płace ?
Płacimy za *godzinę **pracy sprzętu wraz z obsługą operatorską. Praca dźwigu liczona jest i rozpoczyna się od wyjazdu z bazy. W zależności od umowy, płacimy za kilometr dojazdu albo płacimy ustaloną stawkę (np. równowartość godziny pracy danego dźwigu) ustalaną przez firma obsługująca. Do pracy dźwigu zalicza się także przygotowanie już na miejscu sprzętu, terenu i otoczenia. Poskładanie sprzętu, posprzątanie pojazdu (mycie opon przed wyjazdem na drogę publiczną, składanie lin, zawiesi, podkładów) i dojazd powrotny do bazy.
*Godzina ≠ godzinie nie jest równa. Tak naprawdę płacimy za gotowość do pracy żurawia który jest do dyspozycji klienta. Jeśli praca nie może być wykonana a dźwig stoi i czeka, niestety zapłacisz za to. Praca w niedziele, święta czy w nocy, 80 godzin ciągiem albo praca dźwigiem podczas podnoszenia niewybuchu z saperami może się różnić stawkami i często omawiana jest indywidualnie.
**praca sprzętu wraz z obsługą operatorską – Prawie nie spotyka się żeby żurawie samojezdne były wypożyczane bez obsługi. Z racji bardzo wymagających warunków pracy i znajomości danego żurawia nie prowadzi się najmu w takiej formie. Żurawie wieżowe zazwyczaj pracują na podobnych zasadach chodź zdarza się że wykonawca zatrudnia własnego operatora.
Płacimy za bezpieczeństwo. To operator/firma ponosi pełną odpowiedzialność za obsługę sprzętu. Za wszystkie działania związane ze sprzętem ponosi operator i to na jego barkach spoczywa zadbanie o każdy szczegół podczas wykonywania prac.
Płacimy za przygotowania i doradztwo. Mimo różnorodności zadania i prac, zawsze trzeba przygotować się do wykonywanego zadania.
Pewne minimum to: kiedy? Gdzie? co trzeba podnieść? jak to zrobić?
W naszej firmie usługa doradcza jest za DARMO!
Od czego jeszcze zależy stawka?
od Wielkości/ Udźwigu / Wysięgu / Wysokości podnoszenia
Tak wielkość ma znaczenie 🙂 czym większy dźwig tym więcej zapłacisz. Są wyjątki od tej reguły bo dźwigi różnią parametrami. Czasem dźwig 100 tonowy ma taki sam parametr wysięgu (jak daleko w bok możesz podać ) jak 70 tonowy.
od Ilości godzin/wielkości zamówienia
Przyjęło się że minimum to 2+4 (czyli 2 godziny dojazdy i 4 godziny pracy) dla małych dźwigów (do 60 ton) dla większych to 2+6 lub już całe dniówki czyli 2+8. Dźwig zamawiany na dłuższy okres to kwestia indywidualnej wyceny i zasad najmu. Oczywiście jak maszyna zostaje na budowie to płacimy tylko za dojazd maszyn i zjazd maszyn.
Od rodzaju maszyny
Prace z użycie dźwigu tak naprawne nie muszą sie odbywać z ich udziałem. Ładowarka teleskopowa, podnośnik koszowy też podnosi. Zastanów się czego potrzebujesz i Pytaj o cene!
Przy okazji dźwigi Liebherr są powszechne lecz zasada ich działania jest taka jak inne. Dlatego podnoszenie ceny ze względu na markę jest zwykłym naciąganiem 🙂
Przykład:
- Montaż konstrukcji stalowej 3.10.2021 do 4.10.2021
- dojazd na budowę 54km (54x10zł/km) = 540zł
- 11 godzin pracy dzień pierwszy = 1650zł
- 5 godzin pracy dzień drugi = 750zł
- dojazd do bazy 54km (54x10zł/km) = 540zł
- w sumie 3480zł netto + 23%vat = 4280,40zł brutto
Forma Rozliczenia
- Godzinowa – Proste, ilość godzin x stawka +dojazd
- ryczałtowa – chcesz na długi okres wynająć, i negocjujesz stałą stawkę dla np. dla 400 godzin. Warto sporządzić dobrą umowę z zakresem prac.
- zadaniowa – Wycena konkretnego zadania. Np wodowanie łódki, lub warunki szczególne.
Dlatego ZAWSZE pytaj i umawiaj sie na konsultacje!
“Dźwigamy Tony”